Kondicionierių nepopuliarumas yra nulemtas ne tiek sezoninių oro sąlygų, bet ir iš dalies pačio neišmanymo, kas ir kaip vyksta. Dėl to atsiranda įvairūs stereotipai ir mitai, kurie kenkia ne tik kondicionierių verslui, bet ir patiems žmonėms, ypač, kai prekybos centruose nebelieka vėjelių ir nuo karščio pradeda darytis bloga. Taigi, kaip veikia oro kondicionavimas? Kas ten viduje vyksta?
Kondicionierius, kaip ir bet kuris prietaisas gali būti pavojingas sveikatai, jei naudojamas neteisingai, nesilaikant instrukcijų. Kondicionierius gali patalpą paversti ypač vėsia, tad išėjus į didelį karštį, galimi sveikatos sutrikimai. Taip pat ir atvirkščiai – jei kambaryje bus labai karšta, išėjus į kitą daug vėsesnį arba pradarius langą ir plūstelėjus šaltam orui, galima iš karto peršalti.
Oro kondicionavimas yra vykdomas šaldytuvo principu. Šiltas oras pasiekia vamzdelius, kuriuose cirkuliuoja freonas. Taigi, šiltas oras, sąveikaudamas su freoniniais vamzdeliais šaldo freoną, kuris šaldo orą kitoje talpoje. Toks kondicionavimas yra klasikinis, nes karštas oras yra atvėsinamas. Šiuolaikiniai kondicionieriai gali ne tik šaldyti, bet ir kaitinti orą. Čia viskas veikia kaip elektriniame šildytuve. Vėsus oras iš patalpos varomas per įkaitintą spiralę, kuri jį sušildo ir išpučiama lauk. Temperatūra valdoma kompiuterine programa, kuri apskaičiuoja kokiu greičiu reikia pūsti orą, kad jo temperatūra būtų kaip tik tokia, kiek nori namų šeimininkas ir nustato naudodamas specialų valdymo pultelį.
Oro kondicionavimas neapsieina be vieno svarbaus elemento – oro filtro. Praeidamas per specialius filtrus oras yra išvalomas nuo dulkių, dūmų, bakterijų, kitų cheminių medžiagų.
Visas kondicionavimas vyksta tyliai, priklausomai nuo kondicionieriaus kokybės (ir kainos, be abejo). Juk kondicionierius turi keletą varikliukų, kurie turi veikti itin tyliai, kad naktį įjungus oro kondicionierių, jo ūžimas netrukdytų miegoti ir nepažadintų. Taip pat sunaudojama gana nemažai elektros energijos, todėl reikia apskaičiuoti, kokio galingumo kondicionieriaus prireiks.
Lietuvoje namų kondicionieriai nėra labai populiarūs dėl klimatinių sąlygų. Tuo tarpu kondicionieriai biuruose – normalus dalykas. Visi automobiliai taip pat turi kondicionierius, tad priežasčių, dėl kurių šis nuostabus prietaisas neranda kelio į lietuvio namus yra daug. Juk kuo didesnė paklausa, tuo mažesnė kaina…
No comments:
Post a Comment